Chcete opraviť kardanový hriadeľ?

Pred tým ako nám zavoláte zistite
tieto informácie.
ROK VÝROBY
DRUH VOZIDLA
Priemyselné využitie kardanu
TYP STROJA

Opravujeme tieto typy kardanových hriadeľov

Po akomkoľvek zásahu do kardanového hriadeľa je potrebné ho opätovne vyvážiť na prevádzkové podmienky Vášho vozidla – stroja, zariadenia.

Osobné autá

Nákladné autá, autobusy

Stavebné stroje a lesná technika

Priemyselné kardany

Najčastejšie poruchy kardanov

Odkladaním opravy prevádzkovaním hriadeľov, ktoré do vozidla nepatria, boli kúpené pokútne alebo vymontované z havarovaných áut riskujete poškodenie prevodovky, rozvodovky príp. diferenciálu.
  • Opotrebenie krížových čapov - vôľa spôsobuje vibrácie kardanu
  • Opotrebenie dĺžkového posuvu – spôsobuje trasenie vozidla - vibrácie, zničí krížový čap
  • Ohyb rúry, deformácia rúry po haváriách
  • Zničenie ložiska / pružného uloženia/
  • Poškodenie homokinetického kĺbu
  • Zničenie dielov kardanu – odtrhnutie príruby, roztrhnutie "oka" na unášači, opotrebenie priemeru hriadeľa alebo náboja pod ložiskom / pružným uložením /
  • Najväčším prejavom poškodenia kardanu je vibrácia vo vozidle, hlučné ložisko, ktoré sa prejavuje "piskľavým" zvukom a kovové zvuky spod podvozku pri preraďovaní

Oprava pre osobné autá

Informácie pred opravou

Druh vozidla

Typ vozidla

Rok výroby

VIN číslo vozidla

Opravujeme tieto značky

AUDI, Alfa Romeo, Dacia, BMW, Mercedes, Opel, JEEP, Honda, Chrisler, KIA, Mitsubischi, Nissan, Suzuki, Seat, Hyunday, Škoda, Porsche, Ford, Fiat, Renault, Toyota, VW,

Nákladné autá a autobusy

Ide najmä o opravy kardanov a poloosí predných riadených náprav

Informácie k oprave

Našimi zákazníkmi sú oficiálne servisné siete a zastúpenia tak aj konečný užívatelia vozidiel. Kardanové hriadele pre použitie v autobusoch musia spĺňať najnáročnejšie kvalitatívne parametre nakoľko prevážajú veľké množstvo ľudí

Opravujeme tieto značky

M.A.N, Mercedes - Benz ,IVECO, DAF, RENAULT, SCANIA, VOLVO, FORD, TATRA, LDV,BOVA, SETRA ,KAROSA, SOR, Trolejbusy

Stavebné stroje a lesná technika

Informácie k oprave

Pod značkou GKN Land systém sa skrývajú dodávky kardanových hriadeľov pre popredných svetových výrobcov stavebných strojov a stavebnej mechanizácie. Hitachi, Caterpillar, Volvo, Liebherr, JCB, Komatsu, New Holland, John DEER, Terrex, Bomag, Kobelco.
Hriadele používané v stavebných strojoch sú najčastejšie zo stavebnej rady SPICER 1300 – 1800 prípadne s obľubou používané hriadele Mechanics Futura.

Medzi najčastejšie poruchy sa radí poškodenie krížového čapu, ohyb rúry pri jazde v teréne. Špecifickými kardanmi sú hriadele používané v strojoch na ťažbu dreva na Slovensku obľúbené LKT, prípadne Timberjack, Welte, HSM, Ponsee, Camox, Rottne, John Deer. Stroje pracujú často v ťažkých podmienkach a sú extrémne namáhané. Pri opravách kladieme zvýšený dôraz na kvalitu použitých dielov a upozorňujeme našich zákazníkov na zvýšené nároky na premazávanie.
Špecialitou sú opravy kardanových hriadeľov pre vysokozvižné vozíky, manipulátory a rôznu zdvíhaciu techniku.

Priemyselné kardany

Informácie k oprave

Hrozba prerušenia výroby v nepretržitých prevádzkach je príliš veľká na to, aby obsluha zanedbala kontrolu, prípadne údržbu / premazávanie / kardanového hriadeľa. Poruchy hriadeľov sa väčšinou začnú prejavovať vibráciami, ktoré poškodzujú aj ďalšie časti stroja. Pre prípad neočakávaných problémov majú prevádzky zálohové kardany, ktoré v prípade náhlej poruchy môžu použiť. Počas niekoľkých rokov sme realizovali viacero opráv hriadeľov s prenášaným krútiacim momentom nad 20.000 Nm. Na opravy takýchto hriadeľov máme vyvažovacie zariadenia, ako i výkonnú manipulačnú techniku. Opravy zahŕňajú kontrolu zvarov, vôle krížových čapov, kontrolu vôle dĺžkovej kompenzácie a kontrolu vyváženia. Na požiadanie robíme školenie obsluhy zariadení v starostlivosti o kardany Pomáhame pri identifikácii a robíme kontrolu kardanov u nás vo firme.

Tu nás môžete požiadať o opravu kardanu