KARDAN SERVIS

Žilina

K Cintorínu 842/59 B
Žilina - Bánová

tel: + 421 41 700 27 27
+ 421 41 700 20 86
+ 421 41 700 20 87
mob.:+421 903 034 031
mob.:+421 910 919 888
e-mail: info@kardanservis.sk

 

 

Trnava

Pri Kalvárii 35
917 01 Trnava

tel: + 421 33 533 31 97
mob.: + 421 911 034 031
e-mail: info@kardanservis.sk

 

 

 

KARDAN SERVIS na Facebooku Facebook

Servis kardanov Úžitkové vozidlá

Úžitkové vozidlá

 

Poruchy kardanových hriadeľov

Medzi najčastejšie poruchy kardanových hriadeľov patrí opotrebenie kardanových krížov a následné vôle na krížovom čape. Pri opotrebovaní ihlového ložiska a kalených častí krížového čapu dochádza k trhavému pohybu príruby to znamená, že krížový čap "krokuje".

V tomto čase môžeme čiastočne predĺžiť životnosť kríža častejším premazávaním. Do uvoľneného priestoru začína prenikať voda a nečistoty, ktoré kríž úplne zničia.Príprava hriadeľov na opravy

Ďalším poškodením je zväčšená vôla v dĺžkovej kompenzácii, čo má za následok vibrácie, ktoré sa prenášajú do karosérie, riadenia, prevodovky a diferenciálu. Následkom sú poškodenia ložísk, gufier, silentblokov, vypadávanie zaradených rýchlostných stupňov. U kardanov s uložením dochádza k opotrebeniu ložiska, čo má za následok poškodenie celého pružného uloženia. Pri dlhodobom prehliadaní problému s ložiskom môže dôjsť k poškodeniu uloženia ložiska a vtedy je potrebné vymeniť i nástavec s prírubou.

Často pri neodborných opravách, prípadne zásahoch do kardanov, nie je tento následne odborne vyvážený, takže po výmene starých dielov za nové i originálne dochádza k rýchlemu zničeniu týchto nových dielov a k častým výmenám pružných uložení (do 5.000 km). Niektoré typy áut sú vyslovene chúlostivé na zostatkovú nevývahu hriadeľov - jedná sa najmä o vozidlá MAN, Mercedes, Iveco. Odborným vyvážením šetríte svoje vozidlo i Vaše finančné prostriedky.

Poslednou závadou, ktorá sa vyskytuje, je ohnutie, príp. pretrhnutie rúry kardanového hriadeľa. Problém sa vyskytne po prejazde ťazkým terénom, neopatrnou jazdou, či nesprávnou technikou jazdy.

Všetky tieto závady sa dajú odstrániť náhradou za nové originálne diely, kde je zaručená životnosť. Cenová dostupnosť opráv šetrí výrazným spôsobom peniaze. Použitie originálnych dielov oceníte v dlhej životnosti po oprave na cestách doma a najmä v zahraničí.

 

Všetky závady dokážeme odborne odstrániť a predlžujeme tým životnosť Vášho vozidla či stavebného stroja.

Posuvný kardanový hriadeľ Kardan s ložiskom a posuvným hriadeľom Pevný s posuvným spojený cez náboj